Coton de Tulear Atrey

Coton de Tulear Atrey

Unětická dvanáctka

24. 05. 2014

♥ Standard plemene ♥ Můj rodokmen ♥ Moji příbuzní ♥ Péče o mě ♥ S čím si hraju
♥ Moje úspěchy ♥ Termíny výstav v ČR
♥ Říjnové krumlování ♥ Pražské podzimování ♥ Moje jedenácté Vánoce ♥ Krumlovské snížko- dovádění s Dundeem ♥ Pražské snížkolítání ♥ Národní výstava Mladá Boleslav ♥ Výlet do Tetína ♥ Moje 11. narozeniny

Na konci května roku 2014 u nás byli (pro změnu) na návštěvě teriéři - tedy strejda Igorek a pošuk Dundee. A protože se ten víkend zrovna běžela Unětická dvanáctka, neodolali jsme a vyrazili se zúčastnit. Že vám ten název připomíná pivo? Nojo, asi jo :) Ostatně startovalo se v Unětickém pívovaru. Ve skutečnosti to byl ale běh ve variantě 6 km a 12 km. S páníčky jsme se rozhodli pro 6 km variantu, do které jsme se pustili s heslem "není důležité vyhrát, důležité je se zúčastnit" a krásným procházkovým tempem jsme si trasu prošli. Teda prošli. Vlastně je správnější slovo "probahnili", ale vemme to hezky od počátku ;)

Den byl krásný a tak jsme se těšili na to, jak si to užijeme. Já si teda říkal, jestli náhodou ty předchozí deště nebudou trochu vadit, ale tak páníčci přece ví, co dělají, ne? Hezky jsme dorazili do Uničova, tam si dali na posilněnou pívečko - my nezletilci tedy vodu - zaregistrovali se a připravovali se na start.

Při startu jsme se zařadili na konec, abychom nepřekáželi a vyraili vstříc krásné okolní přírodě a blízkému kopci. Kopci? Hroudě bahna! Chvíli to vypadalo, že se nahoru ani nevyškrabeme a jak na toboganu sklouzneme zpět k potoku. Asi chápete, že v situaci, kdy páníčci měli problém udržet nohy na zemi nefotili. Ale nahoře, když jsme to měli konečně za sebou, jsme snímek pořídili ;)

To nejhorší už bylo za námi, následovala panorámata a procházka kolem potoků, louk a jiných pamětihodností. Tam nás také předběhli v druhém kole běžící závodníci na 12 km ;) Původně páníčci vezli kočárek pro mě, bo jsem na tom nebyl nejlépe, ale nakonec si ho usurpoval důchodce Igorek. Do cíle jsme dorazili těsně po posledních běžcích, zabahnění ale hrdí :D Rozhodně jsme skončili na 1. místě v kategorii 3 psi a kočárek.

Tak jako ostatní závodníci jsme se nakonec postavili do fronty na odbahňovač, neboli hadici s vodou. Fuj. To bych si teda odpustil, ale na výběr jsem nedostal.

Tož nebylo to špatné, až na tu bahnopasáž do kopce. Tam jsme se všichni pěkně namakali a naklouzali. Ostatně, když už jsme u těch návštěv pivovarů - o týden předtím jsem ve Svijanech dopadl trošičku čistěji :)

Poslední aktualizace: 20.12.2020

© Coton de Tuléar Atrey