Coton de Tulear Atrey

Coton de Tulear Atrey

Speciální výstava Coton de Tuléar Brno

24. 10. 2014

♥ Standard plemene ♥ Můj rodokmen ♥ Moji příbuzní ♥ Péče o mě ♥ S čím si hraju
♥ Moje úspěchy ♥ Termíny výstav v ČR
♥ Říjnové krumlování ♥ Pražské podzimování ♥ Moje jedenácté Vánoce ♥ Krumlovské snížko- dovádění s Dundeem ♥ Pražské snížkolítání ♥ Národní výstava Mladá Boleslav ♥ Výlet do Tetína ♥ Moje 11. narozeniny

Jak jste asi pochopili, panička si prostě nedá říct a rozhodla se, že mi toho klubového Veteránšampiona dokončí. Původně jsem se o to měl pokusit už na zářijové mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích. To se mi ale na poslední chvíli udělalo hodně zle. Musím si to pamatovat pro příště - pokud se chci vyhnout výstavě, je třeba mít horečku ke 40°C, prdět krev a nejíst! No ale na Speciální výstavu Coton de Tuléar v Brně jsem si to nezopakoval a tak jsme brzy ráno nasedli do auta a vyrazili vstříc další výzvě - výstavu totiž posuzoval v zahraničí velmi uznávaný specialista na plemeno - pan Svein Bjornes z Dánska.

Vemme to ale zase hezky popořádku. Co by to bylo za výstavu, kdyby mě panička nenutila trénovat. Tak jako jo, uznávám, nemám nejlepší pověst co se spolupráce v kruhu týče. Ale teď už jsem starší, tak už tolik neblbnu ;)

Panička byla pořád nervoznější a neroznější. Potřebovala, abych dostal V1 - jinak bych totiž na této výstavě podmínky pro titul Klubový Veteránšampion nesplnil. A pan rozhodčí byl doopravdy přísný. Od rozhodčích jsem obvykle - pokud jsem se hecl a chodil v kruhu - dostával krásné posudky, ale u tohoto pana rozhodčího si jeden nemohl být ničím jistý. Pejsky procházel od nosu až k ocasu, zaměřoval se na správnou velikost, srst, stavbu, barvu, ... prostě na vše. Do kruhu jsme proto nastoupili s očekáváním čehokoli. Tedy panička očekávala katastrofu. Já jsem si věřil. A pln sebedůvěry jsem se i krásně prezentoval.

A panu rozhodčímu jsem se mooooc líbil! Jen se podívejte, jak se pak panička dmula pýchou! Takový krásný posudek jsem dostal. A i potom, pro diváky, měl pro mě pan rozhodčí jenom samá slova chvály. Moc mu za to děkujeme! A cože mi to pan rozhodčí Svein Bjornes nadiktoval do posudku? Konkrétně toto: "9 years old, beautiful veteran male, excellent triangle head, excellent expression, excellent almost rounded deep and dark color of eyes, excellent size of muscle compared to skull, excellent well set bite, excellent pigmentation, excellent set of ears, a bit long, beautiful size of neck, excellent placement of shoulder, very good forequarters (seek more strengthness), excellent length of ribcage, excellent topline (convex), beautiful low set of tail and carriage, excellent hindquarters and well set hocks/heel. Excellent free and flowing in movement to the age. This is the best coton coat and color I have seen for some years - contribute to the owner, excellent temperament." Neboli, chceteli v češtině, pak to zní zhruba následovně: "Devět let starý, nádherný veterán, výborná trojúhelníková hlava, výborný výraz, výborné téměř kulaté hluboké a tmavé oči, výborna velikost, výborně osvalená lebka, výborný dobře postavený čenich, výborný pigment, výborně nasazené ucho - trochu delší, nádherná velikost krku, výborné nasazení ramene, velmi dobré zadní končetiny (potřebovaly by více osvalit), výborná velikost hrudníku, výborná horní linie (konvexní), nádherně nasazený ocas a jeho nesení, výborné pozadí a velmi dobře postavené paty/kolena. Vzhledem k věku výborný uvolněný a lehký pohyb. Toto je nejlepší cotoní srst a zbarvení jaké jsem viděl za posledních pár let. Výborný temperament." Pan rozhodčí byl ze mě trošičku na měkko a i panička po těch krásných slovech pár slziček upustila.

Asi jste pochopili, že s takovým krásným posudkem jsem skutečně dostal výbornou! Hurááá :) Takže třída veteránů - V1. Stejně tak mi pan rozhodčí udělil i titul BOV, neboli nejlepší veterán plemene.

Abych nezapomněl - na výstavě jsem moc držel palečky i mé dcerce Irisce. A ostudu neudělala! Doslova si vypusinkovala hodnocení V2, Res. CAC ve třídě vítězů. Moc jí k němu gratuluji!

No a pak přišlo finále - výběr BOB. Představilo se v něm pět krásných cotonků. CAJC a BOJ Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye, vítěz speciální výstavy Uniq Coton Conrad Scandia, vítězka speciální výstavy Delphina from Castle of White Sweethearts, moje maličkost a CAJC fenak Ivory Jewel des Fleurs d'Aloes. Pro pana rozdhočího to bylo opravdu těžké a také moc dlouho vybíral. Nakonec volil mezi mnou a Iharym. Vždy se podíval na jednoho, na druhého a povzdychl. Ne a ne se rozhodnout.

Po dlouhém rozhodování jsem se vítězem stal já! A zopakoval tak loňský úspěch ze stejného místa a stejné výstavy - stal jsem se nejlepším cotonem - BOB na speciální výstavě Coton de Tuléar. Moc panu rozhodčímu děkuji! Dostal jsem od něho opravdu nádhernou kokardu.

A protože jsem už po 4. byl oceněn V1 ve třídě veteránů a splnil jsem i další podmínky, ještě ten den jsem byl na výstavě jmenován novým Klubovým Veteránšampionem.

Teeeda, panička má rozhodně zážitek do konce života a já jsem rád, že jsem jí udělal radost. Moc tímto musíme poděkovat i našemu dvornímu veterináři panu MVDr. Janu Herčíkovi, který mě dal na poslední chvilku zdravotně dohromady - ještě v pondělí se nad výstavou smrákaly černé mraky - a také paní Michaele Šimůnkové, která mě dala dohromady co se úpravy týče. Celkové výsledky najdete na CotonLandu - konkrétně zde.Poslední aktualizace: 20.12.2020

© Coton de Tuléar Atrey