Coton de Tulear Atrey

Coton de Tulear Atrey

Stezka Povodím Botiče

31. 05. 2015

♥ Standard plemene ♥ Můj rodokmen ♥ Moji příbuzní ♥ Péče o mě ♥ S čím si hraju
♥ Moje úspěchy ♥ Termíny výstav v ČR

Úplně poslední květnový den bylo táááááák krásné výletní počasí, že jsem kňoura, kňoura a ještě víc kňoural, až jsem si vykňoural výlet. Vyrazili jsme na 7 km trasu naučnou stezkou Povodí Botiče - z Uhříněvsi až do pražské Hostivaře. Tedy v protisměru značení, ale ničemu to nevadilo :)

Začali jsme u poslední zastávky - číslo 13 "Pitkovičky", kde jsme se dozvěděli základní informace o této stezce.

Zastávku č. 12 jsme díky špatnému značení minuli. Páníček se k ní ale vrátil z druhé strany - byl z ní "Výhled na rekultivovanou skládku" - prostě takovou "louku" :)

Na zastávce č. 11 jsme se dostali k nejcennější lokalitě této stezky - k "Pitkovické stráni". Dozvěděli jsme se mj. proč je tato lokalita tak chráněna.

Zastávka č. 10 a "Údolí Pitkovického Potoka". Přečetli jsme si o toku Pitkovického potoka, vývoji porostů v údolí, floře a fauně.

U zastávky č. 9 "Soutok" se sléval dohromady Botič a Pitkovický potok.

Podél louky s výhledem na Petrovické sídliště jsme se dostali k zastávce č. 8 - "Dobrá voda". Kromě informace o původu názvu "Dobrá voda" jsme viděli rozvaliny zdejšího mlýna a retenční nádrže.

Pak jsme podél Petrovického Jezu dorazili až k zastávce č. 7 - "Nový most", kde byl vybudován most pro automobilovou dopravu.

Další na řadě byla zastávka č. 6 - Petrovice - mokřad, který zde vznikl po napuštění nádrže Hostivař.

A to už jsme byli na začátku Hostivařské přehrady, u které byly zastávky č. 5 - "Pod Kozincem" a č. 4 - "Hostivařská přehrada". Tam jsme se poučili o geologickém vývoji Hostivařské přehrady i o jejím vzniku jako takovém.

Na zastávku č. 3 - "Hradiště Šance na Kozinci" jsme museli vyšlápnout bokem do strmého kopečka.

Následovat měly ještě zastávky č. 2 - "Meandry Botiče" a č. 1 - "Toulcův dvůr". Ty jsme ale vynechali a vyrazili směr Nádraží Hostivař, kde jsme po občerstvení v místní svijanské restauraci nasedli do auta a odjeli domů :) Pro tento den procházkování rozhodně stačilo, i když je pravda, že jsem se část výletu vezl ve svém invalidním vozíčku. Doma jsem se po základní očistě a naplnění bříška při večeri rozvalil na balkoně k zaslouženému odpočinku po aktivním dni.

Poslední aktualizace: 06.07.2024

© Coton de Tuléar Atrey