Coton de Tulear Atrey

Coton de Tulear Atrey

Klubová výstava Coton de Tuléar Brno

14. 3. 2015

♥ Standard plemene ♥ Můj rodokmen ♥ Moji příbuzní ♥ Péče o mě ♥ S čím si hraju
♥ Moje úspěchy ♥ Termíny výstav v ČR
♥ Říjnové krumlování ♥ Pražské podzimování ♥ Moje jedenácté Vánoce ♥ Krumlovské snížko- dovádění s Dundeem ♥ Pražské snížkolítání ♥ Národní výstava Mladá Boleslav ♥ Výlet do Tetína ♥ Moje 11. narozeniny

Další klubová výstava mého plemene - tedy Coton de Tuléar - se konala 14. 3. 2015 v Brně. Trochu jsem doufal, že se to tentokrát obejde beze mě. Vždyť už jsem pro paničku udělal vše, co chtěla! Ale neee. Že prý je to daleko, nemohl bych zůstat doma sám, a když už se budu čančat, abych nedělal ostudu, tak že prý se můžu i předvést. Fuj. Já snad od těch výstav nikdy nebudu mít klid! Takže jsem se znovu musel koupat (no dobře, to se koupu i tak), foukat, střihat... a pak usmívat na výstavě. Ostatně o tom je i tato fotoreportáž.

Protože jsem se víc jak pět měsíců nestřihal, panička rozhodla, že je třeba udělat přípravu. A tak už 4 týdny před výstavou přišlo první mučení. Namočili mě, pak mě vyfoukaly tou hroznou vychřicí, a pak jsem musel držet dlouhé minuty, kdy se mi střihaly pacičky. Že prý přerostlé. Pche! Jako bych mohl za to, že ty chlupy tak rychle rostou!

Těstně před výstavou jsem to samozřejmě musel absolvovat znovu, ale to už jsme jenom finišovali. Do Brna jsem proto vyrazil jako pořádný krasavec :) Nejdřív jsem chvilku trénoval, pak už jsem se usadil na pelíšku a sledoval dění kolem.

Protože mi táhne už na desátý rok, startoval jsem - jako již několikrát - ve třídě veteránů. Paní rozhodčí Olga Dolejšová si mě řádně celého prohlédla. Moc jsem se jí líbil. Dostal jsem takovýto krásný posudek s nejvyšším možným ohodnocením Výborná 1, klubový vítěz veteránů: "Téměř 10-ti letý pes, ve vynikající kondici, bezvadně předvedený, srst typická, správně utvářeená hlava, ucho korektní, oko správné. Dobrá čenichová partie, nůžky. Výborný černý pigment. Správný krk, korektní linie hřbetu. Správně nasazený a nesený ocas, výborný front., prostorný hrudník. PK korektní, správný tělní rámec.". A mezi fenečkami se neprezentovala žádná veteránka, byl jsem ohodnocen i titulem BOV.

O BOB jsem nastoupil s klubovým vítězem Captain Jack Sparrowem Sleepy Hollow Ranch, BOJ Kylliah-Jo-Ar Best of Cotton a Klubovou vítězkou Namenou Norosoou Přátelé Jetynky. A podařilo se! Vyhrál jsem! Panička byla v sedmém nebi a já teda ještě jednou zapózoval společně s paní rozhodčí a BOS fenečkou Namenou Norosoou Přátelé Jetynky.

A když už jsem byl v tom pózování, ještě jsem se nechal zvěčnit s pohárem za vítězství v soutěži Nejkrásnější coton roku 2014 v kategorii veteránů. Celkové výsledky i pravidla jsou k nalezení na CotonLandu, konkrétně zde.

Moc děkuji všem, co mi drželi palečky. A velký dík patří jako vždy paní Michaele Šimůnkové za to, že mě tak hezky načančala, panu doktoru MVDr. Janu Herčíkovi za to, že mě dal před výstavou tak hezky dohromady a paní rozhodčí za tak krásná slova! Celkové výstavy z výstavy jsou k nalezení na CotonLandu a všechny fotky z výstavy pak na cotonland.rajce.idnes.cz.

Poslední aktualizace: 20.12.2020

© Coton de Tuléar Atrey