Coton de Tulear Atrey

Coton de Tulear Atrey

Dovolená v Krkonoších - Mumlavské vodopády a včelí stezka

15. 07. 2014

♥ Standard plemene ♥ Můj rodokmen ♥ Moji příbuzní ♥ Péče o mě ♥ S čím si hraju
♥ Moje úspěchy ♥ Termíny výstav v ČR

Po ročním absťáku jsme letos s páníčky znovu vyrazili na dovolenou - tentokrát do Krkonoš, konkrétně do Harrachova. V rámci krásného týdne jsme udělali spoustu výletů, byli jsme u pramenů Labe, u Mumlavských vodopádů, na Sněžce i Čertově Hoře a taky jsme opět navštívili Královédvorskou ZOO. Ale vemme to hezky popořadě - tentokrát ze dne č. 2, kdy jsem vyrazil obdivovat Mumlavské vodopády a poučit se o včeličkách.

Po velkém stopování Labe jsme si s páníčky udělali odpočinkovější den s cca 10 km výletem. Počkali jsme, až doprší, a poté vyrazili k Harrachovskému turistickému lákadlu - k Mumlavským vodopádům. Tedy z druhé strany jsme se šli podívat, jak dál pokračuje potůček Mumlava, který pramení blízko Labe. A odsud potom na konec Včelí stezky, kterou jsme si dali z druhé stray.

Hned poté, co jsme dorazili k vodopádům, byla občerstvovací pauza. Já dostal oběd ještě před tím, než jsme vyrazili, ale páníčci měli hlad. Zdejší občerstvovna je přímo vedle vodopádů, takže ze zahrádky jsme se rovnou mohli kochat.

No a když už i páníčci byli posíleni, šli jsme blíže k vodopádům. Mně se to teda moc nelíbilo, ten randál od vody. Byl jsem z toho pěkně nesvůj. Nicméně pěkné to je, to ano.

Ještě chvilku jsme následovali Mumlavu a poté odbočili na žlutou do Rýžoviště, kde končí Včelí stezka.

Včelí stezku taky moc doporučujeme. Je podél ní mnoho úlů, do kterých se dá i podívat, a na cedulích se dozvíte více o včeličkách i čmelácích. Dokonce jsme po cestě potkali i místnost na aromaterapii - ve které voněl přilehlý včelý úl. Zároveň jsme si prohlédly Čertovu horu z druhé strany kopce.

Ač to byl kratší výlet, po návratu už jsem byl opravdu pěkně utahaný a rád jsem si tak lehl do svého pelíšku. Přecejenom bylo třeba nabrat síly na následující dny :) Kdo se chce podívat na více fotek od vodopádu, na pohledy na Harrachov i na úly a včeličky - fotky jsou uloženy na rajčeti.

Poslední aktualizace: 06.07.2024

© Coton de Tuléar Atrey