Coton de Tulear Atrey

Coton de Tulear Atrey

Dovolená v Krkonoších - kolem Harrachova

18. 07. 2014

♥ Standard plemene ♥ Můj rodokmen ♥ Moji příbuzní ♥ Péče o mě ♥ S čím si hraju
♥ Moje úspěchy ♥ Termíny výstav v ČR
♥ Říjnové krumlování ♥ Pražské podzimování ♥ Moje jedenácté Vánoce ♥ Krumlovské snížko- dovádění s Dundeem ♥ Pražské snížkolítání ♥ Národní výstava Mladá Boleslav ♥ Výlet do Tetína ♥ Moje 11. narozeniny

Po ročním absťáku jsme letos s páníčky znovu vyrazili na dovolenou - tentokrát do Krkonoš, konkrétně do Harrachova. V rámci krásného týdne jsme udělali spoustu výletů, byli jsme u pramenů Labe, u Mumlavských vodopádů, na Sněžce i Čertově Hoře a taky jsme opět navštívili Královédvorskou ZOO. Ale vemme to hezky popořadě - tentokrát z posledního dne č. 5, kdy jsem zdolal harrachovskou Čertovu Horu a obešel všechny harrachovské atrakce.

A byl tu poslední den dovolené - poslední den čerstvého horského vzdoušku, ťapkání po okolí, čmuchání a poznávání nových pejsků. A že jsem toho zažil hodně! Vystopoval jsem Labe, obdivoval Mumlavské Vodopády i učil se na Včelí stezce, očmuchával zvířátka v ZOO Dvůr Králové a hlavně dobyl jsem Sněžku. Řeknu vám, že už mě z toho pěkně bolely pacičky a tak jsem byl rád, že pátek měl odpočinkovější charakter v podobě brouzdání po Harrachovských atrakcích (ač na 10 km ten výlet také vydal).

Hned ráno jsme se rozhodli "zdolat" harrachovskou dominantu - Čertovu Horu. Jak jinak, než lanovkou, ze které jsme pak měli krásné výhledy jak na Harrachov, tak na zdejší skokanské můstky.

Nahoře vám bylo tak krásně! A ty pohledy do okolí :) Dokonce jsme viděli i Ještěd, pod kterým bydlí liberecká babička.

Dolů jsme šli samozřejmě pěšky. Prohlédli jsme si přitom místní skokanské můstky, včetně toho obřího.

Další harrachovskou atrakcí je bobová dráha. Konečně se mi jednou podařilo paničku přesvědčit, aby mě na ní svezla. To byla jízda, panečku! Hned bych jel znovu!

Stejně dobrá byla i jízda na trojkolkách po zdejší malé sjezdovce. To už jsem se hodně rozčiloval, když mě panička nevzala na druhou jízdu, ale tak zase alespoň jednou jsem se svezl.

Výlet jsme zakončili návštěvou muzea ozubnicové dráhy v nedalekém Kořenově.

A bylo to - dovolená skončila. Páníčci si ještě večer dali koupel v pivě, ale tam mě nevzali. Popravdě řečeno jsem byl za to rád, zalezl jsem si do pelíšku, a tvářil se, že tam nejsem. Ostatně v zdejším pííívovaru jsem byl během toho týdne několikrát ;)

Každopádně další den už jsme zbalili a jeli domů, kde jsem hoooodně dlouho spal a vzpomínal na to, jak mi bylo v Harrachově krásně. No snad to s páníčky ještě někdy zopakujem. Všechny fotky z pátého dne je samozřejmě možné najít na rajčeti. S fotoreportážemi z dovolené se rozloučím s prémiovým obrázkem - fotkou pořízenou z balkonu apartmánu, ve kterém jsme bydleli - takový krásný výhled jsme měli celý týden!

Poslední aktualizace: 20.12.2020

© Coton de Tuléar Atrey