Coton de Tulear Atrey

Coton de Tulear Atrey
Výlet do ZOO Praha
13. 6. 2006

♥ Standard plemene ♥ Můj rodokmen ♥ Moji příbuzní ♥ Péče o mě ♥ S čím si hraju
♥ Moje úspěchy ♥ Termíny výstav v ČR
♥ Říjnové krumlování ♥ Pražské podzimování ♥ Moje jedenácté Vánoce ♥ Krumlovské snížko- dovádění s Dundeem ♥ Pražské snížkolítání ♥ Národní výstava Mladá Boleslav ♥ Výlet do Tetína ♥ Moje 11. narozeniny

Ahooooooj. To byste nevěřili, co se mi v pátek stalo. Vyrazil jsem s páníčkama do Zoo v Praze, a viděl tam spoooooustu zvláštních pejsků. Takhle divně voňavé pejsky jsem ještě nepotkal. A o které pejsky šlo? Na plánek se můžete mrknout tady. Páníčci se samozřejmě opět činili, takže tady je pár postřehů z mé přírodovědné výpravy.


Jako již tradičně, začali jsme úplně dole u lachtánků. Zvláštní to pejsci. Pořád se jenom vyvalovali na sluníčku, ani podívat se na mě nepřišli. A jaké měli divné tlapičky...


To pejskové ve fraku, tučňáci, to byla jiná. Ti kvůli mně vylezli ze svých pelíšků.


Poté jsme vyrazili do obdivuhodného vodního světa. Hned na začátku nás uvítaly divné růžové obludky stojicí jenom na dvou párátcích. Myslím, že je páníčci nazývali plameňáci.


Konečně jsme dorazili k čtyřnožcům. Už jsem si začínal myslet, že je se mnou něco špatně, když ostatní zdejší pejsci nemají čtyři nožičky jako já. Naštěstí jsme narazili na tapíry a antilopy.


A protože jsem ještě dítě, byl jsem se samozřejmě podívat v dětském zoo. Oslíkovi i kozičce jsem se zjevně líbil, a protože sympatie byly oboustranné, pořádně jsme se očuchali.


Dokonce jsem se svezl na velrybě a na hrochovi. Jasně, byli dřevění, ale i tak to stálo za to.


Taky jsem viděl dva ooooobrovské pejsky, kteří byli fakt zvláštní. Jeden měl hrozně dlouhý nos, a ten druhej zase nosil na zádech balvan. Nebo to nebyl balvan? Nevím, ale páníčci jim říkali sloni a želvy.


A představte si, co mi provedl ten hulvát s velkým čumáčkem. Normálně se na mě šel podívat, tak jsem si šel taky čmuchnout, a on na mě rozevřel ten zobák, to jsem jaktěživ neviděl, aby ňákej pejsek takhle rozevřel tlamičku. No lekl jsem se, a začal jsem štěkat. Jak jinak. Ale s ním to ani nehnulo.


Protože tygřík ve venkovním výběhu se ke mně neměl, a do pavilónu pejsci nesmějí, zapózoval jsem alespoň na jeho dřevěné verzi.


Nemohli jsme zapomenout ani na nový výběh pro pruhovaný pejsky a pejsky s dlouuuuhým krkem. Tedy zebřičky a žirafky.


Takhle zvláštních pejsků jsem samozřejmě viděl mnohem více, ale pro vás jsem vybral ty nejzajímavější. Musím všem kamarádům návštěvu pražské zoo doporučit, protože i my pejskové jsme tam vítáni. Do pavilonů sice nemůžeme, ale i tak je tam toho spouuuustu k vidění.

Poslední aktualizace: 20.12.2020

© Coton de Tuléar Atrey