Coton de Tulear Atrey

Coton de Tulear Atrey

Dovolená v Krkonoších - po stopách Labe

14. 07. 2014

♥ Standard plemene ♥ Můj rodokmen ♥ Moji příbuzní ♥ Péče o mě ♥ S čím si hraju
♥ Moje úspěchy ♥ Termíny výstav v ČR
♥ Říjnové krumlování ♥ Pražské podzimování ♥ Moje jedenácté Vánoce ♥ Krumlovské snížko- dovádění s Dundeem ♥ Pražské snížkolítání ♥ Národní výstava Mladá Boleslav ♥ Výlet do Tetína ♥ Moje 11. narozeniny

Po ročním absťáku jsme letos s páníčky znovu vyrazili na dovolenou - tentokrát do Krkonoš, konkrétně do Harrachova. V rámci krásného týdne jsme udělali spoustu výletů, byli jsme u pramenů Labe, u Mumlavských vodopádů, na Sněžce i Čertově Hoře a taky jsme opět navštívili Královédvorskou ZOO. Ale vemme to hezky popořadě - od dne č. 1, kdy jsem vyrazil vystopovat Labe.

Plán byl jednoduchý - do Špindlu na parkoviště pod lanovkou na Medvědín, odsud na Vrbatovu Boudu přes Šmídovu vyhlídku, přes Čtyři Pány a Labskou louku až k prameni Labe. Pak navštívit pamětihodnost Labská bouda a Labským dolem zpět do Špindlu. Situace se nám trošku zkomplikovala nefunkční lanovkou, která se jako na potvoru právě ten den rozbila. Panička z toho byla hodně nešťastná, co vám mám povídat. Asi hodinu jsme tam čekali, jestli se nestane zázrak. Nakonec přijelo velké auto s nápisem "Taxi" a na druhou stranu Medvědína - konkrétně do Horních míseček, jsme se popovezli autem. A vzhledem k velkému zpoždění jsme si cestu k Vrbatově boudě zkrátili místním ekologickým autobusem. A odsud už dle plánu ;)

Počasí bylo skutečně Krkonošské. Když jsme přijeli na Vrbatovu boudu, akorát se přiřítil mrak. Ten zase rychle odplul, a jiný připlul :) No prostě Krkonošské podnebí :) Po cestě k Pramenům Labe jsme si prohlídli i několik pozůstatků Československé obrany - řádně jsem je pročmuchal a označkoval.

A pak jsme to našli. To místo, kde Labe začíná. Ten potůček, pramínek, který občas umí tak moc zazlobit, když hodně prší.

Od Pramenů Labe jsme pokračovali k další pamětihodnosti - Labské Boudě, kde si páníčci dali pivečko z pivovaru na Luční boudě :)

Po posílení nás čekala poslední fáze - sestup krásným Labským dolem plným vodopádů, různých přítoků a hlavně - šutráků :) No řeknu vám, páníčci by vám rozhodně nedoporučovali do Labského dolu brát kočárek. Oni to udělali a 3 km ho pak táhli v ruce (a to část cesty ještě poponášeli i mě). Přesto to ale za tu nádheru stálo.

Všechno jsme ale nakonec zvládli a zbylé 4 km po krásné asfaltce dále stopovali Labe až do Špindlerova Mlýna.

Nádherný výlet, vřele všem doporučuji. Z cca 16 km výledu jsem uťapkal dobrých 12 kilometříků, zbytek jsem se vezl a nesl. Zdravý pejsek by to ale dal jako nic :) Dvěstě foteček - včetně krajinek, výhledů apod. z tohoto výletu si můžete prohlédnot na rajčeti.

Poslední aktualizace: 20.12.2020

© Coton de Tuléar Atrey