Coton de Tulear Atrey

Coton de Tulear Atrey

Výlet do Tetína

30. 07. 2016

♥ Standard plemene ♥ Můj rodokmen ♥ Moji příbuzní ♥ Péče o mě ♥ S čím si hraju
♥ Moje úspěchy ♥ Termíny výstav v ČR
♥ Říjnové krumlování ♥ Pražské podzimování ♥ Moje jedenácté Vánoce ♥ Krumlovské snížko- dovádění s Dundeem ♥ Pražské snížkolítání ♥ Národní výstava Mladá Boleslav ♥ Výlet do Tetína ♥ Moje 11. narozeniny

V rámci domácího vzdělávání, kterým mě páníčcci čas od času otravujou, jsme vyrazili na výlet do historií opředeného Tetína. Bydlela tu Krokova dcera Teta (712 n. l.), zavraždili tady Svatou Ludmilu (921 n. l.)... no prostě prej spousta historie, kterou musím nadýchnout... uf. No vonět mi to tam vonělo, pravda, ale úplně stejně jako jinde - spousta zajímavých čmuchů od hafíků a hafic :)

Ale vemme to hezky popořádku. Páníčci návštěvu Tetína spojili s výletem. Nejdříve jsme se vláčkem vydali do Berouna, odkud jsme pak pěšky vyrazili směr Tetín.

V Tetíně jsem jim to hezky zametl. By mě zajímalo, jestli páníci dostávají nějaké příspěvky za úklid veřejných prostranství. Každopádně navštívili jsme všechny pamětihodnosti. Byli jsme u kostela sv. Ludmily, u kostela sv. Kateřiny (pravda, ten je hned vedle) i u kostela sv. Jana Nepomuckého.

Na zámku jsme nebyli, bo ho vlastní soukromník, který tam bydlí, a nikoho tam nepouští. Za to jsme ale navštívili trosky starého tetínského hradiště, odkud jsou krásné výhledy.

No a z Tetína jsme vyrazili zase na vlak - konkrétně do Srbska. Přelezli jsme oooobrovský kopec, abychom nahoře našli krásnou chaloupku... pak už jsme jenom seběhli dolů do Srbska, což už ovšem není zdokumentováno... pááánička se flákala! Tak snad to příště bude lepší :)

Poslední aktualizace: 20.12.2020

© Coton de Tuléar Atrey